ESD putas. Elektrostatiskā izlāde
ESD (no angļu valodas Electrostatic Discharge) putas ir specializētu materiālu grupa ar samazinātu pretestības līmeni. Tāpēc tie neuzkrāj elektriskos lādiņus (neelektrizējas). Tie ir paredzēti aizsardzībai pret elektrostatiskajām izlādēm, kas ir viens no biežākajiem elektronisko detaļu un komponentu bojājumu cēloņiem. Šajā diapazonā ietilpst gan antistatiskie, gan disipatīvie, gan vadošie materiāli.
 
Tāpat kā vairumu materiālu, arī šos materiālus var apstrādāt dažādos veidos - slāņot līdz jebkuram biezumam, griezt, frēzēt, kombinēt savā starpā vai ar citiem materiāliem, piemēram, tekstilizstrādājumiem vai plastmasām.
 
Tos galvenokārt izmanto iepakojuma rūpniecībā kā dažāda veida aizsardzību (starpsienas, atdalītāji, ieliktņi konteineriem un koferiem, vāki), elektronikas rūpniecībā (starplikas vai bufera elementi, uzstādīti iekārtu iekšpusē) un automobiļu rūpniecībā.
Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.