Ortopēdiskie un apavu piederumi
...
Putas (putoplasts) ir lieliska - mīksta un elastīga (vai cieta un stingra, atkarībā no vajadzībām) ortopēdisko izstrādājumu sastāvdaļa.

Pateicoties plašajam iespējamo īpašību diapazonam, ortopēdiskajā tehnikā izmantotās putas pilda visdažādākos uzdevumus.
  • Stingrās ortozēs putuplasta elementi veido ortozes mīksto daļu, atdalot stingro konstrukciju no ķermeņa, tādējādi palielinot pacienta komfortu.
  • Elastīgās ortozes (ceļa, elkoņa vai potītes atbalsts) ir izgatavotas no mīkstiem, bet elastīgiem izejmateriāliem, piemēram, neoprēna.
  • Kompresijas spilventiņi (piemēram, trūces jostas) izmanto vidējas elastības un cietības putas.
  • Granulas un ķīļi (kā apavu ieliktņu piederumi) ir izgatavoti no cieta putuplasta, izturīgi pret saspiešanu/atliekamu deformāciju.
  • Cervikālajām apkaklēm un korsetēm nepieciešams izmantot stingras putas.
Izvēloties, kā arī variējot izejvielas putu ražošanai, var pielāgot tādus parametrus kā cietība, mīkstums, stingrība un elastība.
Atkarībā no vajadzībām tiek izmantotas slēgtas vai atvērtas struktūras putas.
 
Daudzu veidu putas var izmantot tiešā saskarē ar ķermeni.
 
Ortopēdisko izstrādājumu elementus var izgatavot, izmantojot griešanas, frēzēšanas vai termoformēšanas tehnoloģiju. Ir iespējamas pašlīmējošas versijas.

https://www.isolon.lv/lv/specializetie-produkti/specializetus-produktus-pec-pasutijuma/ortopediskie-un-apavu-piederumi/png3
Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.